andrej bóna

Životní prostředí pro budoucnost

odpady, které neškodí

Recyklace > skládkování

Dokud je skládkování levnější než recyklace, nemůžeme se divit, že se skládky rozrůstají. Stanovíme minimální poplatek za skládkování a naopak dotacemi podpoříme vývoj a výstavbu sofistikovanějších recyklačních zařízení.

Nový život ruinám

Stavební a demoliční odpad tvoří skoro polovinu veškeré produkce odpadů a lze ho v mnoha případech velmi snadno znovu využít. Dotacemi podpoříme výstavbu staveb, které využívají recyklované materiály.

Znečištění má svou cenu

Vytvářet míň odpadu bychom měli všichni, nejen domácnosti. Průmyslový odpad představuje kolem 84 % z celé produkce odpadu v ČR. Firmy, které nerespektují životní prostředí, musí alespoň finančně kompenzovat škody, které napáchají.

KDE SE BEROU ODPADY?

0 %
odpadu je vytvářeno domácnostmi
0 %
odpadu vytváří průmysl

“K #NenechmeToTak jsem se připojila hlavně, protože fandím ekologickému a minimalistickému životnímu stylu. Ať už je to zdanění firem, které znečišťují životní prostředí nebo boj proti zbytečným obalům, to vše jsou věci, pod to obojí se můžu podepsat.”

energie. dostupná a udržitelná

Právo na energii

Energie nejsou luxusním zbožím, ale základní lidskou potřebou. Dnes už víme, že existuje spojení mezi rostoucími cenami energií a chudobou. Pravidelné zdražování energií, které přesahuje růst platů nesmí pokračovat.

Ze slunce do zásuvky

Sice nemůžeme spoléhat na geotermální zdroje nebo elektřinu vyráběnou mořem, ale slunce a větru u nás máme dost. Solární panely nemusí hyzdit pole, na střechu domu se hodí mnohem víc. 

0 1 %
Obnovitelné zdroje
1 %
Fosilní zdroje
1 %
jaderné zdroje

“Jenom letos se mi energie zdražila o 10 %. Něco tak základního nesmí spolknout tak velkou část mého příjmu. Proto podporuji #NenechmeToTak. “

Připoj se k #NenechmeToTak a staň se součástí politiky další generace!